ul. Leśna 17, Wronki 64-510
sekretariat@szkolanalesnej.edu.pl

Warsztaty „Narządy nie rosną na drzewach”

Artykuł archiwalny z dnia 15 grudnia 2018 roku

W ramach kampanii „Drugie życie” uczennice Szkoły na Leśnej przeprowadziły 8 grudnia w Zespole Szkół nr 3 im. Hugona Kołłataja w Szamotułach warsztaty „Narządy nie rosną na drzewach”. W warsztatach udział wzięli uczniowie klas maturalnych. W ramach spotkania Oliwia i Julia przedstawiając prezentację- „Transplantacja jestem na tak” wyjaśniły istotę transplantacji i rozwiały wszystkie mity i wątpliwości dotyczące przeszczepiania narządów. W czasie warsztatów swoją obecnością zaszczycili nas Pan Maciej Trąbczyński, członek Zarządu Powiatu Szamotulskiego, Pani doktor Sękowska, lekarz transplantolog Wojewódzkiego Szpitala w Poznaniu, która wyjaśniła aspekty medyczne transplantacji, oraz eksperci kampanii Pani Barbara Rewers i Pan Jan Stępniak, którzy opowiedzieli nam swoją historię, oraz wyjaśnili, że ludzie po przeszczepie mogą żyć normalnie. Uczniowie mogli też sprawdzić swoją wiedzę na temat transplantacji w krótkim quizie ze słodkimi nagrodami. Na zakończenie spotkania zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie, a po spotkaniu rozdawaliśmy w czasie przerwy oświadczenia woli. Dziękujemy Pani Dyrektor Anicie Zastróżnej za umożliwienie nam zorganizowania warsztatów i serdeczne przyjęcie, Pani Dyrektor Monice Kozber za wspieranie naszych działań. Zespół „Transplantacja Jestem na Tak”