ul. Leśna 17, Wronki 64-510
sekretariat@szkolanalesnej.edu.pl

Edukacja prawna dla młodzieży na Leśnej

Artykuł archiwalny z dnia 11 marca 2019. Zajęcia z edukacji prawnej w naszej szkole to już prawie tradycja. W dniach 5 i 11 marca gościliśmy w szkole Sędziów Sądu Rejonowego w Szamotułach Kajetana Kosterkiewicza, Piotra Bagińskiego oraz Mikołaja Korbasa. Sędziowie prowadzili zajęcia z uczniami na temat zagadnień związanych z prawem spadkowym, warunkami dopuszczalności obrony koniecznej oraz zakupami w Internecie i sklepie stacjonarnym, zwrotami i reklamacjami zakupionych towarów w razie ich uszkodzenia. Zajęcia przeznaczone były dla klas szkoły podstawowej, gimnazjum, licem i technikum. Uczniowie mieli okazję wysłuchać ciekawych wykładów i dowiedzieć się kiedy mogą żądać zwrotu pieniędzy lub wymiany towaru na nowy, w jakich sytuacjach dochodzi do obrony koniecznej, jak napisać testament oraz w jakich sytuacjach odpowiada się za długi rodziców i rodzeństwa.

Kolejne zajęcia w ramach programu „Edukacja prawna dla młodzieży” odbędą się 25 marca.