ul. Leśna 17, Wronki 64-510
sekretariat@szkolanalesnej.edu.pl

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

2 września 2019 roku w Szkole na Leśnej odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego.  Pani Dyrektor Monika Kozber  powitała wszystkich zebranych gości, wśród których znaleźli się: Pan Rafał Zimny – wicestarosta Powiatu Szamotulskiego, Pan Marcin Wróbel – Dyrektor KKS Lech Poznań, Pan Marek Pogorzelczyk – Prezes Błękitnych Wronki, Pan Krzysztof Ruszczyk – przewodniczący Rady Rodziców. Powitała również uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi słowami zachęty, aby ten rok szkolny był jeszcze lepiej wykorzystany niż poprzedni.  Nadmieniła również, że w  roku szkolnym 2019/2020 naukę w naszej szkole rozpoczyna aż 8 oddziałów klas pierwszych oraz 1 oddział klasy 7 Szkoły Mistrzostwa Sportowego. W swoim przemówieniu Pani Dyrektor podziękowała rodzicom i uczniom za zaufanie i wybór naszej szkoły na dalszą ścieżkę edukacyjną. Wspomniała również o tym, że aby nauka w naszej szkole była jeszcze bardziej profesjonalna, szkoła podpisała w trakcie wakacji dwie umowy partnerskie, dzięki czemu uczniowie będą mogli uczyć się od najlepszych. Warto nadmienić, iż w szkole podejmowanych jest wiele działań składających się na wizerunek placówki twórczej, otwartej i dającej możliwości rozwoju. Nasze Technikum uzyskuje od kilku lat bardzo wysokie wyniki nauczania potwierdzone w zewnętrznych egzaminach zawodowych i maturalnych. Jako jedyne technikum w powiecie szamotulskim w rankingu Perspektyw za wysokie wyniki otrzymało brązową tarczę(330 miejsce w Polsce i 27 w Wielkopolsce).

Punktem kulminacyjnym rozpoczęcia roku było wręczenie przez Pana Rafała Zimny stypendiów dla najlepszych uczniów liceum i technikum oraz złożone życzenia od Władz Powiatu na nowy rok szkolny.

Stypendia z rąk Pani Dyrektor i Pana Wicestarosty otrzymali: Anna Biedziak, Julia Dembska, Nicole Grześkowiak, Oliwia Hawryszkiewicz, Wiktoria Jasiewicz, Adrian Obst, Filip Raszeja, Julia Stachowiak, Karolina Wasik, Maciej Wachowiak, Dominik Jakobsze, Kalota Miłosz, Kaszkowiak Maciej, Klimecki Kamil, Krauze Mateusz, Sawala Maciej, Pawlik Mariusz.

Życzymy dobrego roku!