ul. Leśna 17, Wronki 64-510
sekretariat@szkolanalesnej.edu.pl

MITSUBISHI NA LEŚNEJ

W piątek 11 października, Szkołę na Leśnej odwiedzili przedstawiciele firmy Mitsubishi:
pani Anna Wolska i pan Jakub Tomczyk. Wizyta miała na celu skontrolowanie postępu prac nad budowaną pracownią sterowników PLC w naszej placówce.

Jesteśmy jedną z trzech szkół w Polsce, które otrzymały od firmy Mitsubishi bezcenne zestawy sterowników PLC serii FX5UC wraz z dotykowym panelem operatorskim oraz modułami rozszerzeń, serwosilnikiem wraz z falownikiem i wzmacniaczem a także niezbędnym oprogramowaniem. Dodatkowo otrzymaliśmy zestaw makiet instruktażowych, które już dziś zdobią ściany pracowni.

W chwili obecnej trwają prace konstrukcyjne nad panelem, który będzie zawierał wymienione powyżej elementy wraz z dodatkowymi przełącznikami i elementami wzbogacającymi stanowisko laboratoryjne, w oparciu o dokumentację otrzymaną od firmy Mitsubishi. Według optymistycznych prognoz stanowiska powinny zacząć funkcjonować już pod koniec listopada. Warto nadmienić, że wszystkie prace związane z uruchomieniem pracowni prowadzą uczniowie pod nadzorem nauczyciela przedmiotów zawodowych i kierownika szkolenia praktycznego pana Marcina Idaszka.

Warto również wspomnieć, że nauczyciele przedmiotów zawodowych: pan Marcin Idaszek, pan Tomasz Bednarek oraz pan Mateusz Ratuszyn mieli przeprowadzone, w całości sfinansowane przez firmę Mitsubishi, praktyczne szkolenie z obsługi sterowników w siedzibie firmy w Poznaniu.