ul. Leśna 17, Wronki 64-510
sekretariat@szkolanalesnej.edu.pl

Nasze dziewczyny z gimnazjum najlepszymi koszykarkami w powiecie!

Artykuł archiwalny z dnia 27 lutego 2019. W Kaźmierzu 18 lutego rozegrany został turniej o mistrzostwo powiatu szamotulskiego w koszykówce dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej SZS Wielkopolska. W turnieju udział wzięło pięć zespołów ze szkół z Szamotuł, Kaźmierza (dwie), Pniew i Wronek. W rozgrywkach udział mogły brać klasy siódme, ósme szkól podstawowych i trzecie gimnazjalne. Nasze koszykarki wygrały pewnie wszystkie mecze – z Szamotułami (SP 1) 52:6, z Kaźmierzem (SP) 19:10, z Pniewami (gimnazjum) 30:15 i z Kaźmierzem (gimnazjum) 30:2. Łącznie trafiliśmy 141 punktów tracąc 33 w całym turnieju. Zwycięstwo w turnieju co niezmiernie ważne pozwala po raz pierwszy w historii naszego gimnazjum awansować i reprezentować powiat szamotulski i naszą szkołę na rejonowym etapie rozgrywek Igrzysk Młodzieży Szkolnej SZS Wielkopolska.
W naszym zespole celne rzuty rozłożyły się na całą drużynę co jest też ważnym elementem, praktycznie wszystkie dziewczyny trafiały do kosza. Nasz skład: Zuzia Kaczmarek 42pkt, Nadia Matuszak 28pkt, Wiktoria Dopierała 18pkt i duża ilość asyst, Wiktoria Dudziak 16pkt, Zosia Kozber 6pkt i 14 zbiórek, Natalia Piotrowska 4pkt i Weronika Roszak 5 zbiórek. Trener/opiekun Maciej Trojanek.

W rozgrywkach o mistrzostwo powiatu wcześniej brały też udział reprezentacje chłopców z naszego gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej oba turnieje odbyły się w Pniewach . W zmaganiach szkół średnich wystartowały dwie drużyny nasza i pniewska, mecz przegraliśmy zajmując drugie miejsce w powiecie. W rozgrywkach gimnazjalnych raz VII i VIII klas szkół podstawowych, czyli w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, chłopcy z naszego gimnazjum zajęli trzecie miejsce. W turnieju brały udział cztery ekipy ( Pniewy, Szamotuły, Wronki i Kaźmierz).
Ulegli Pniewom (zwycięzcy) i Szamotułom pokonali Kaźmierz.
Skład ponadgimnazjalna : Dawid Lewicki, Max Konieczny, Tomasz Feliksiak, Tymoteusz Gaczyński, Dawid Warguła i Antek Dura.
Skład gimnazjum: Kuba Koput, Laurent Tafelski, Kacper Lisowski, Maciej Król, Dominik Strzelecki, Kamil Zastróżny i Łukasz Wachowiak.