ul. Leśna 17, Wronki 64-510
sekretariat@szkolanalesnej.edu.pl

Stulecie Powstania Wielkopolskiego – pamiętamy o Naszym Patronie!

Artykuł archiwalny z dnia 20 grudnia 2018 roku.

W związku ze zbliżającą się 100 rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego, jak co roku, zespół nauczycieli historii zorganizował konkurs o Powstaniu Wielkopolskim, tym razem dla uczniów klas pierwszych liceum i technikum. Zmagania były dwuetapowe. Najpierw uczestnicy rozwiązywali test, a później pięciu z najlepszymi wynikami spotkało się w finale. Do udziału zgłosiło się 31 uczniów, którzy reprezentowali wszystkie klasy pierwsze. Poziom był bardzo wyrównany, a pytania okazywały się często trudne i szczegółowe. O wygranej decydowała różnica jednego punktu. Najlepiej z „powstańczą historią” poradził sobie Franciszek Marzec, a kolejne miejsca na podium zajęli Jakub Niewiadomski i Kacper Wachowiak. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.