• baner01.jpg
  • baner02.jpg
  • baner03.jpg
  • baner04.jpg
  • baner05.jpg
  • baner06.jpg
  • baner07.jpg
  • baner08.jpg
  • baner09.jpg
  • baner10.jpg
  • baner11.jpg
  • baner12.jpg
  • baner13.jpg
  • baner14.jpg

Tegoroczny bal studniówkowy odbył się 31 stycznia 2014 roku, w ostatnim dniu przed rozpoczęciem ferii zimowych.  Maturzyści wraz ze swoimi nauczycielami wieczór ten rozpoczęli uroczystym polonezem.

W pięknie przystrojonej sali Wronieckiego Ośrodka Kultury na studniówce bawiło się pięć klas Zespołu Szkół nr 1 – trzy klasy liceum i dwie klasy technikum wraz z osobami towarzyszącymi.

Wychowawczynie i wychowawcy: Teresa Nożewska, Agnieszka Wilk, Róża Hanysz (w zastępstwie za Beatę Mroczka), Marian Śliwa i Piotr Piasek wraz z reprezentantami  rodziców z każdej klasy, uczynili wszystko, aby dzień ten przeszedł do historii z jak najlepszymi wspomnieniami.

Pan Jerzy Śmiłowski – przewodniczący Rady Rodziców - rozpoczynając bal zaprosił całą społeczność szkolną do poloneza. Chłopcy w kontuszach pospieszyli po panie dyrektorki pragnąc podkreślić wyjątkowość tej chwili.

W imieniu rodziców, do obecnych na sali, przemówiła mama Wojtka z kl.IV a, pani Karolina Przytulska, podkreślając, że jest to niezwykły czas dla wszystkich podmiotów - maturzystów, nauczycieli i rodziców. Ciepłe słowa podziękowania skierowała do dyrekcji: Moniki Kozber, Anety Rzepa i Magdaleny Walczak, do wychowawców oraz wszystkich nauczycieli.

 

Podkreśliła: Chcieliście, żeby szkoła stała się dla naszych dzieci miejscem przyjaznym, w którym zdobędą nie tylko wiedzę niezbędną im w dalszym życiu, ale żeby była przede wszystkim obszarem, w którym nauczą się odpowiedzialności i współpracy.(…)Przecież to Wy próbowaliście zainteresować uczniów swoim przedmiotem, wykorzystując w tym celu różnorodne metody pracy.

Kierując słowa do uczniów powiedziała: (…) jestem przekonana, że wykorzystacie wszystkie wskazówki nauczycieli i rodziców oraz wykażecie się zdobytą wiedzą, aby w dorosłe życie wkroczyć z dumą i pewnością tego, co potraficie i czym możecie dzielić się z innymi. Niech Wasz pierwszy bal będzie niezapomniany i wyjątkowy.

Wroniecki Zespół Canto - Paweł Nogacz (trąbka, wokal, prowadzenie), Mikołaj Wachowiak (saksofon, wokal), Sebastian Borowiak (instrumenty klawiszowe, wokal) - z zadania im powierzonego wywiązał się wspaniale. Muzycy potrafili „porwać” wszystkich do zabawy. Gorące rytmy i umiejętności prowadzącego, doprowadziły do tego, że na parkiecie bardzo szybko królowały: radość, śmiech, śpiew, bogactwo figur tanecznych i rodzinna atmosfera.

W imieniu młodzieży słowa podziękowania przekazali: Natalia Chożalska (III m) i Dawid Szeląg (IVi). Próbowali przywołać wspomnienie o pierwszym dniu w Szkole na Leśnej, który w ich odczuciu był jakby wczoraj. Zapewniali, że stojąc u progu dorosłości będą powracali do szkolnych wspomnień. Dziękowali dyrekcji, nauczycielom i rodzicom podkreślając: razem przeszliśmy długą drogę pełną przeszkód, ale też wspaniałych momentów i (…) miejmy nadzieję, że tak jak wspaniały jest dzisiejszy bal, taki będzie finał egzaminów maturalnych.

Podziękowaniem była taneczna dedykacja zintegrowanych klas  – żywiołowy taniec irlandzki wyzwalający uśmiech na wszystkich twarzach, a po nim symboliczne kwiaty dla wszystkich nauczycieli.

O godzinie 22.00, na chwilę przed wręczeniem maturzystom czterolistnej koniczynki – symbolu szczęścia -  pani dyrektor Monika Kozber skierowała do maturzystów wiele optymistycznych życzeń przepojonych wiarą w ich mądrość, doświadczenie, dojrzałość i zaradność życiową.

Bardzo sympatycznym momentem niezwykłego wieczoru było wniesienie na salę pięciu tortów z dekoracjami odzwierciedlającymi specjalizację klas. Pokrojeniem tortów i poczęstunkiem zajęli się wychowawcy. Był także toast za pomyślność egzaminów i wspólne odśpiewanie „100 lat” dla maturzystów, ale tym razem wzniesiony kolorowym bezalkoholowym szampanem. Zbyt wielu uczniów na bal przyjechało samochodami i troska o ich bezpieczny powrót do domów była w tym momencie najważniejsza.

Tradycyjnie rolę kelnerów przyjęli młodsi koledzy, a wszystkie potrawy przygotowane zostały przez restaurację „7 życzeń” z Szamotuł, pod bacznym okiem pani Liji Chocianowicz.

Pełna poświęcenia „drużyna Rodziców”, pod bacznym kierownictwem p. Jerzego Śmiłowskiego, wytrwała do końca ciesząc się z atmosfery bajecznej nocy!  Wszystkim Im należą się stokrotne podziękowania, tym bardziej, że następnej nocy byli organizatorami zabawy dochodowej na rzecz szkoły.

Tekst Krystyna Tomczak

Foto: K.T i Czesława Lipska